XIV. Csákvári Sport Majális az Úttörő téren

majalis-plakat2010A csákvári Úttörő téren a főzőversennyel, kispályás focibajnoksággal és gyermekprogramokkal egybekötött, egész napos majális a Vértes Múzeum Baráti Köre Egyesület rendezésében. Ismét sokan látogattak el a programokra, a szervezők nagy örömére. A nap legérdekesebb része a tűzoltó-bemutató volt, amelynek lebonyolításában a Csákvári Önkéntes Tűzoltó Egyesület mellett a pázmándi tűzoltók is közreműködtek. A legmókásabbnak pedig egy tűzoltó Trabant gépjármű bizonyult, amely – gyermekeket kocsikáztatva – többször is megkerülte az Úttörő teret. A főzőversenyen szoros volt a küzdelem. A házigazda múzeumbarátok végül második helyezést értek el az általuk készített tejszínes-gombás szarvasgulyással, amelyet tárkonyos-parmezános burgonyagombóccal kínáltak. A nyertes a helyi Fidesz csapata lett, ahol Balázs Ferenc vendéglős főzte a díjnyertes ételt: szarvaspörköltet erdei gombával, s hozzá pásztportarhonyát.

Katonáné Dr. Venguszt Beatrix

Képes ízelítő az emlékházról.